PWSZ w Nowym Sączu awansowała do najlepszej dziesiątki

PWSZ w Nowym Sączu awansowała do najlepszej dziesiątki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu znalazła się w pierwszej dziesiątce szkół wyższych tego typu w Polsce. W 21. rankingu Perspektyw zajęła 9. miejsce wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową Wschodnioeuropejską w Przemyślu.

Tegoroczny wynik sądeckiej uczelni może napawać optymizmem. Decyzją kapituły rankingu pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera – byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk, wiceprezesa Europejskiej Akademii i Nauk i Sztuk, PWSZ w Nowym Sączu awansowała aż o 8 miejsc w stosunku do poprzedniego rankingu Perspektyw.

Jak podkreśla rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. PWSZ, tak wysoki wynik to powód do dumy całej kadry, ale i studentów. Jego zdaniem 9. lokata w rankingu potwierdza, że przyjęta przez uczelnię i realizowana strategia rozwoju, jest skuteczna. Renoma tej klasyfikacji, ale i fakt, że o końcowym wyniku decyduje analiza wielu czynników, może mieć pozytywny wpływ na sukces absolwentów na rynku pracy.

– Jestem pewien, że nasze ambicje, ambicje kadry naukowej są jeszcze większe, a planowane działania zmierzające do dalszego rozwoju naszej Uczelni: inwestycje, aplikacje o nowe kierunki kształcenia dobitnie to potwierdzają. Ranking jest dla nas ważny także z tego powodu, iż ma wpływ na decyzje i wybory również tegorocznych absolwentów szkół średnich, co – jestem tego pewien – przełoży się na proces rekrutacji i jego ostateczny wynik – mówi rektor Cygnar.

fot. Jerzy Cebula

 

Reklama