PWSZ stwarza nowe możliwości dla przyszłych artystów

Kierunek ,,Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych" w sądeckiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej ruszy w tym roku w rozszerzonej formie. Przyszli absolwenci oprócz kwalifikacji artystycznych zyskają przygotowanie pedagogiczne.

W programie studiów licencjackich znajdą się takie zajęcia kierunkowe jak np. malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, struktury wizualne, podstawy fotografii, multimedia, czy intermedia. Natomiast wśród zajęć specjalizacyjnych wymienić można np. komunikację wizualną, infografikę, folk design, fotografię studyjną i użytkową, fotografię kreacyjną i reportażową oraz reklamę produktu.

Dodatkowo studenci zdobędą kwalifikacje pedagogiczne, które pozwolą na pracę na stanowisku nauczyciela plastyki w szkole podstawowej, czy w instytucjach wymagających przygotowania pedagogicznego.

Absolwent specjalności ,,Sztuki wizualne z projektowaniem graficznym i fotografią" może wykorzystać nabyte umiejętności artystyczne z zastosowaniem nowoczesnych technologii i profesjonalnej fotografii (np. w agencjach reklamowych), prowadzić warsztaty edukacyjne, zajęcia dla różnych grup wiekowych (w muzeach, galeriach, Pałacach Młodzieży, Domach Kultury itp.), czy pracować twórczo z osobami niepełnosprawnymi, między innymi dzięki zajęciom z arteterapii przez sztuki plastyczne, które również znalazły swoje miejsce w planie studiów.

fot. ilustr. pixabay

1 comment

 1. Klemens z Aleksandrii 25 Wrzesień, 2019 at 22:20 Odpowiedz

  PWSZ nie stwarza żadnych możliwości.
  Kiepski program , wykładowcy bez dorobku – czasem wystawiają własne prace na wystawach, na których powinni głównie pokazywać dzieła swoich uczniów…
  Absolwent tego kursu zasili szereg bezrobotnych. W wersji bardziej optymistycznej pójdzie na budowę i choć będzie miał świadomość zmarnowanych lat na uczelni, to przynajmniej zarobi…
  Na koniec przestroga dla młodych utalentowanych: hobby można realizować po pracy.
  Szkoda marnować życia.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.