Ptaszkowa: stuletni wiadukt jak nowy! Kierowcom podarowano szerokość

Nowy wiadukt kolejowy w Ptaszkowej jest trzykrotnie szerszy od poprzedniego. Stuletni obiekt miał zaledwie 4 metry szerokości, nowy - 12. Już dzisiaj kierowcy mogą płynnie przejechać pod torami korzystając z dwóch pasów ruchu, a piesi - bezpiecznie spacerować wygodnymi chodnikami.

Renault2

- Przebudowę wiaduktu wykonano w technologii pozwalającej maksymalnie skrócić czas realizacji. Najpierw, w ciągu kilka miesięcy - poza linią kolejową, przygotowano konstrukcję. W maju, rozebrano nasyp i przy pomocy siłowników hydraulicznych, nasunięto nową konstrukcję. Następnie odbudowano tory wraz z siecią trakcyjną. W połowie września pociągi pojadą po dwóch zmodernizowanych torach przez wiadukt - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W modernizację trasy Tarnów - Muszyna PKP Polskie Linie Kolejowe inwestują 66 mln zł pochodzących z budżetu państwa.

Obiekt w Ptaszkowej to jedna z odsłon tej inwestycji. Kolejną  będzie przebudowywany obecnie kolejny "senior" wśród wiaduktów -  w Nowym Sączu przy ul. Zielonej.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.