Ptaszkowa: ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę

Ptaszkowa: ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę

Ciągnik rolniczy przewrócił się do rowu i przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło wczoraj około 11:30 (20 lipca) na pochyłej drodze gminnej w Ptaszkowej (gmina Grybów).

Jak informują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, traktorzysta był przygnieciony kierownicą pojazdu, w okolicach prawego barku. Był przytomny.

Strażacy z OSP Ptaszkowa oraz JRG nr 1 w Nowym Sączu zabezpieczyli teren i udzielili wsparcia psychicznego poszkodowanemu mężczyźnie.

Następnie przy użyciu zblocza kierunkowego zamocowanego do drzewa po przeciwnej stronie jezdni oraz wciągarki samochodu pożarniczego podniesiono traktor za tylne koło oraz zabezpieczono klinami schodkowymi – relacjonują przedstawiciele PSP w Nowym Sączu.

Poszkodowany został ewakuowany na deskę ortopedyczną. Wkrótce na miejsce dotarła policja oraz karetka pogotowia ratunkowego, której załoga po wstępnym przebadaniu przetransportowała traktorzystę do szpitala.

Strażacy odłączyli akumulator w ciągniku i sprawdzili, czy nie doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych.

Ciągnik rolniczy pisemnie przekazano sąsiadowi poszkodowanego, który podjął się we własnym zakresie wyciągnąć traktor z rowu po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez Policję. Drogę gminną zamknięto przy użyciu taśmy ostrzegawczej oraz wyznaczono objazd do czasu zakończenia czynności – informują strażacy.

Policjanci pracowali nad ustaleniem przyczyn i okoliczności zdarzenia.

 

fot. PSP w Nowym Sączu

Reklama