PSL znalazło alternatywę dla ciężkich uczniowskich plecaków

Czy pamiętacie ciężar tornistra na waszych plecach? A może to wasze dzieci lub wnuki muszą zmagać się z kilogramami książek noszonymi codziennie w szkolnych plecakach? :”iTornister” to specjalny edukacyjny tablet z dostępem do Internetu, a zarazem jeden z pomysłów Polskiego Stronnictwa Ludowego na zdjęcie ciężaru z dziecięcych pleców. Ludowcy już realizują pilotażowy program w jednej z gmin powiatu płockiego.

wsb3

Z programu iTornister korzystają już uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie. Wszystkie podręczniki i ćwiczenia uczniów zgromadzone są w tabletach, pozostających w kontakcie z nauczycielami. Dzięki temu dzieciaki mogą na przykład uzyskiwać na bieżąco pomoc podczas odrabiania zadań domowych.

Tablety mają być alternatywą dla ciężkich szkolnych plecaków. Według pomysłodawców, dzięki pracy z urządzeniami nauczyciele są w stanie szybciej zdiagnozować trudności, które napotykają uczniowie. iTornister ma być także sporą oszczędnością dla budżetów domowych, bo rodzice mieliby nie ponosić kosztów związanych z zakupem urządzenia, ani instalowanych materiałów.

Według PSL likwidacja gimnazjów, była błędem. Jak podkreśla poseł Piotr Zgorzelski, szkoły te stanowiły okno na świat dla młodzieży z mniejszych miejscowości. Nowy projekt PSL miałby zrekompensować „złe rozwiązania i dać dzieciom szansę edukacyjną, którą im zabrano”.

Czy i w naszym regionie doczekamy takich szkolnych rozwiązań?

fot. ilustr. pixabay

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]