Przyszowa. Nastoletni kierowcy bez uprawnień zatrzymani przez policję

Przyszowa. Nastoletni kierowcy bez uprawnień zatrzymani przez policję

zatrzymanie nastolatków, Limanowszczyzna

Tego samego dnia, a w dodatku w tej samej miejscowości, policjanci limanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch nastolatków. Młodzi ludzie kierowali bez uprawnień pojazdami, które nie były dopuszczone do ruchu.

Obie sytuacje miały miejsce 29 października w Przyszowej (gmina Łukowica, powiat limanowski). Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 14:00. Wtedy to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierującego quadem, który usiłował uniknąć kontroli. Okazało się, że był to 16-latek bez uprawnień do kierowania. Co więcej, jego pojazd był niedopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia OC.

Kolejny nastolatek został zatrzymany do kontroli o godzinie 15:20. Prowadził motocykl marki Aprilla i wiózł pasażera. 15-latek nie miał uprawnień do kierowania, a jednoślad nie posiadał tablicy rejestracyjnej i nie był dopuszczony do ruchu.

– Nastolatków i pojazdy przekazano rodzicom. W obydwóch przypadkach policjanci sporządzą wnioski do sądu rodzinnego – relacjonują limanowscy funkcjonariusze.

fot. KPP w Limanowej

Czytaj też: Prąd. Planowane wyłączenia w Nowym Sączu i dwóch powiatach