Gorlice. Przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny w pustostanie

Gorlice. Przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny w pustostanie

Męcina, Nowy Sącz, zwęglone zwłoki, osuwisko Gorlice, Kobylanka, morderstwo, Krystian, 25-lat Żelaźnikowa, basem przydomowy Brzezna, potrącenie pieszego na chodniku

W pustostanie po dawnym barze i sklepie mieszczących się przy ul. Korczaka w Gorlicach przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny. Prawdopodobnie denat był osobą bezdomną, tego jednak oficjalnie nie potwierdzają na obecną chwilę policjanci.

Do budynku można wejść od zaplecza, gdyż okna pomimo braku szyb, chronią nadal kraty. Ciało znalazł mieszkaniec Gorlic, który przechodził tamtędy przed południem.

– O godzinie 11:35 przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki w pustostanie przy ul. Korczaka. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator – poinformował w rozmowie z naszą redakcją aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny miejsca i ciała. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, które mogłyby się przyczynić do śmierci mężczyzny. Trwa ustalanie tożsamości denata, możliwe, że była to osoba bezdomna widywana w ostatnim czasie w tamtym rejonie.

Synoptycy ostrzegają, ta noc ma być bardzo mroźna. Temperatura może sięgnąć -20 stopni. Pamiętajmy, że gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy – wystarczy telefon pod numer alarmowy 112 lub 986. Ten jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Gdzie szukać pomocy?

W każdym województwie przygotowane są miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek. Na stronach internetowych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie umieszczono wykazy placówek świadczących pomoc na terenie naszego województwa, a także uruchomiona została specjalna infolinia, gdzie można uzyskać potrzebne informacje.

Pomoc dla osób bezdomnych:

987 – całodobowy telefon informacyjny

Wykaz placówek udzielających tymczasowego schronienia 

Rejestr miejsc udzielania tymczasowego schronienia 

Czytaj także: Nowy Sącz. Dziennikarz DTS24 żył dwie doby wśród bezdomnych (filmy + zdjęcia)

Fot. ilustr. KMP Nowy Sącz/
Polska Policja 
Share on twitter
Share on facebook