Przygotowanie do zimy

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny, pod przewdonictwem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Sądecczyzna to nie tylko drogi. Zima to wielu turystów na stokach narciarskich. O ich bezpieczeństwo dbać będzie ponad 220 ratowników GOPR. Miłośnicy białego szalenstwa zobaczą ich od Beskidu Sądeckiego po Niskiego. Do zimy przygotowane są także służby medyczne. Tradycyjnie najwiecej pracy będzie miał krynicki szpital i Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. Nie zapomoniano o dodatkowych miejscach noclegowych w Domach Pomocy Społecznej w Klęczanach, Muszynie i Zbyszycach. Jak zawsze więcej pracy będą mieli Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Policja i straż miejska, które prowadzić będą częściej sprawdzać miejsca przebywania osób bezdomnych czy spożywających alkohol, a zimą są one narażone na duże niebeziczeństwo wychłodzenia organizmu i śmierć.
W związku z okresem grzeczym funkcjonariusze Państowej Starży Pożarnej w Nowym Sączu będą prowadzić akcje uświadamiająca zagrożenia związane z zatruciami tlenkiem węgla.
Warto dodać, że Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sącz wyłonił 17 wykonawców, odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg o długości ponad 480 kilometrów. Wykaz wykonawców znajduje się na stronie Powiatwego Zarządu Dróg.

Źródło: ST Nowy Sącz
Fot. Arch. SP Nowy Sącz

FORD TRANS

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.