Przez trzy dni WSB-NLU wzniosła się na technologiczne wyżyny. “Potęga Informatyki” przyciągnęła tysiące widzów

Przez trzy dni WSB-NLU wzniosła się na technologiczne wyżyny. “Potęga Informatyki” przyciągnęła tysiące widzów

Potęga informatyki WSB - NLU

Trzy dni – tyle wystarczyło, by Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu skradła serca i uwagę tysięcy widzów. Wszystko za sprawą jubileuszowej, a dokładnie 10. edycji “Potęgi Informatyki”. To niezwykłe wydarzenie, które przyciągnęło 2600 uczestników, połączyło świat wirtualny z realnym, a także sprawiło, że mogliśmy się poczuć jak w filmie sci-fiction, dzięki mega robotom!

2900 uczestników, 50 świetlnych głowic, 570-calowe ekrany i 3 dni wrażeń

Takie wydarzenie, jak organizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University “Potęga Informatyki”, ciężko jest opisać w kilku słowach. Podczas trzech dni tej niezwykłej, informatycznej imprezy, przez nowosądecką uczelnię przeszło 2900 uczestników, zafascynowanych światem wirtualnym, nowoczesną technologią i innowacjami.

 

To widowisko na ogromną skalę – nic więc dziwnego, że przyciąga tak wielu chętnych. Event jest nie tylko jedynym tego typu wydarzeniem na Sądecczyźnie, ale również w całej Polsce. 10. edycja “Potęgi Informatyki” była pełna wydarzeń, szansą na poznanie nowych ludzi oraz technologii.

 

– Za nami trzy niezwykłe dni, które przerosły nawet nasze marzenia. Spodziewaliśmy się dużej frekwencji podczas 10. edycji “Potęgi Informatyki”, ale ogrom pozytywnej energii, zaciekawienia i tej pasji, z która mieliśmy styczność w ostatnich dniach to coś, co daje nam poczucie dobrze spełnionego zadania – mówi rektor WSB-NLU, dr Dariusz Woźniak.

 

Podczas trzydniowego wydarzenia można było m.in. poznać możliwości cyfrowego przetwarzania dźwięków, odkryć najbardziej szczytowe osiągnięcia branży komputerowej, dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji czy technikach programowania aplikacji internetowych. Największym hitem widowiska były jednak Mega Roboty, które przyciągały uwagę uczestników i przypominały Transformersy! Inspirujące pokazy, przeszło 50 ruchomych głów świetlnych – to wszystko skradło serca i głowy tych, którzy zdecydowali się odwiedzić WSB-NLU.

 

Jedyne wydarzenie, które pokazuje, prawdziwą potęgę informatyki

– Spodziewamy się świetnej zabawy, dużej dawki wiedzy i ciekawych technologii, bo to jest to, po co tu przyszliśmy – mówił przed rozpoczęciem wydarzenia Michał, jeden z uczniów, który wraz ze swoją klasą przybył na “Potęgę Informatyki”.

 

Takich jak on było więcej. Od pierwszego dnia 10. edycji wydarzenia w budynku WSB-NLU panował ruch, a młodzi ludzie wraz z nauczycielami i opiekunami gromadzili się tłumnie przy wejściu. Pod koniec dnia od opuszczających teren kampusu można było usłyszeć tylko: “wow” i “Ale było super!”.

 

– Dzięki “Potędze Informatyki” chcemy pokazywać młodym ludziom, że nauka to nie tylko książki. Że wiedza i umiejętności sprawiają, że można wznosić się na wyżyny, doświadczać tej nauki w sposób praktycznie fizyczny. I, że informatyka to coś więcej niż komputery. – dodaje rektor WSB-NLU. – To ogromny sukces zarówno naszych studentów, którzy zaangażowali się w organizację, jak i wykładowców. Ale 10. edycji “Potęgi Informatyki” nie byłoby też bez naszych sponsorów.

 

Trzy dni wyjątkowej imprezy za nami. Było coś dla dużych, ale też i nieco młodszych uczestników, bo WSB-NLU zorganizowało też event dla dzieci, czyli “Mini Potęgę Informatyki”. W formacie mogli uczestniczyć najmłodsi, którzy chcieli poznać to, co nowoczesne i przyszłościowe. Pozostaje czekać teraz na 11. edycję i to, co pokaże nowosądecka uczelnia!

Zobacz relację wideo: Potęga Informatyki 10 // Największe show roku 2022 w WSB-NLU! 🤖🎉 – YouTube

Przeczytaj również: Zobaczcie, co tam się dzieje! „Potęga Informatyki” opanowała WSB – NLU

Share on twitter
Share on facebook