Przez dziesięć dni Łososina Dolna będzie saksofonowym centrum Polski

Już wkrótce w Łososinie Dolnej pojawi się ponad stu saksofonistów z całego kraju. Dźwięki instrumentów będą rozbrzmiewać w miejscowości od 10 do 19 listopada. Właśnie w tych dniach odbędzie się II Małopolski Festiwal Saksofonowy.

wsb3

W Łososinie organizowany będzie konkurs oraz koncerty. Pasjonaci saksofonu będą mogli też wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez wybitnych muzyków, a nawet w lekcjach indywidualnych.

Jednym z wykładowców będzie profesor Paweł Gusnar, zdobywca wielu prestiżowych nagród, zapraszany do największych ośrodków muzycznych na całym świecie, niekwestionowany autorytet i prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztaty poprowadzą także Alicja Wołyńczyk oraz Krzysztof Bagnicki.

W niedzielę, 19 listopada, podczas Koncertu Finałowego będzie można usłyszeć orkiestrę saksofonową złożoną ze wszystkich uczestników warsztatów.

Pierwsza edycja Festiwalu miała miejsce w 2015 roku i spotkała się z dużym zainteresowaniem, a tym razem uczestników ma być prawie dwukrotnie więcej.

Organizatorami imprezy są Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach i Szkoła Muzyczna I stopnia w Czasławiu.

fot. ilustr. Pixabay

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.