Przemysław Bochenek Kanclerz WSB-NLU: Naszym wyróżnikiem są studenci

Przemysław Bochenek Kanclerz WSB-NLU: Naszym wyróżnikiem są studenci

Rozmowa z Przemysławem Bochenkiem – kanclerzem Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu

– Tytuł „Stratega Nowoczesnego Kształcenia”, kolejny raz wysokie miejsce w rankingu najczęściej wybieranych szkół niepublicznych w Polsce. Nie sposób nie zauważyć, że WSB-NLU w ostatnich pięciu latach przeżywa prawdziwy złoty okres w swojej 32-letniej historii. Co spowodowało takie zainteresowanie uczelnią?

– Podstawową misją uczelni jest tworzenie innowacyjnej, opartej na uniwersalnych zasadach, praktykującej organizacji akademickiej, prowadzącej obok działalności czysto edukacyjnej i naukowej także działalność aplikacyjną, konferencyjną, wydawniczą i doradczą w różnorodnych obszarach tematycznych, organizacji nie tylko zdolnej sprostać wyzwaniom czasów współczesnych, ale i wyznaczającej standardy przyszłości. Tej misji staramy się być wierni cały czas i dzięki temu oraz dzięki pracy całej społeczności akademickiej, udaje się nam zdobywać nowe akredytacje oraz awansować w rankingu Ministra Nauki i Edukacji. W tym roku z miejsca 10., awansowaliśmy na miejsce 8. najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w Polsce, biorąc pod uwagę studia w modelu niestacjonarnym. Do sukcesu mocno przyczynia się też stopień zinformatyzowania uczelni oraz cyfryzacji procesów, w czym uważamy się za lidera rynku edukacyjnego. Wyróżnikiem WSB-NLU byli zawsze także jej studenci i absolwenci.

– Z roku na rok wzrasta nie tylko ilość studentów studiów zasadniczych, ale i podyplomowych, czy zatem krótkie programy i duża oferta to gwarancja sukcesu?

– Oferta studiów podyplomowych stale się powiększa. Nowe kierunki są odpowiedzią na aktualne potrzeby pracodawców i rynku pracy. Dają też możliwość osobom z wyższym wykształceniem szybszego przekwalifikowania się. Ponadto, studia podyplomowe są doskonałym uzupełnieniem dla osób, które chcą zdobyć wiedzę specjalistyczną z danego zakresu lub uzyskać stosowne uprawnienia do pracy w zawodzie, np. studia podyplomowe pedagogiczne. Cieszy nas także wzrost liczby studentów na studiach dziennych.

– Wiele nowości czekało rozpoczynających naukę na uczelni w październiku. Jak studenci przyjęli nowe kierunki, które zostały na uczelni otwarte wraz z początkiem tego roku akademickiego? (…)

Całą rozmowę przeczytasz w najnowszym wydaniu DTS – bezpłatnie pod linkiem