Przegrali, ale tanio skóry nie sprzedali

W lidze juniorów starszych zespół STK Wikar Nowy Sącz podejmował rywali z Tarnowa. Drużyna Unii okazała się za mocna, ale sądeczanie byli trudnym przeciwnikiem.

Liga juniorów starszych
X kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – MUKS 1811 Unia Tarnów 67:90
(21:22, 8:32, 19:21, 19:15)
Sędziowali: Tadeusz Zimowski i Mariusz Nowacki.

STK Wikar: Szymon Frojdenfal 19, Jakub Robert Ruchała 16, Bartosz Czop 14, Kacper Liśkiewicz 6, Konrad Bryja 6, Jakub Łukasik 2, Mateusz Dziedzic 2, Bartosz Sommer 2, Jonasz Łukaszczyk, Jakub Ruchała, Mateusz Ruchała, Kamil Dyrek.
Unia: Andrzej Schabowski 19, Michał Moskal 15, Adrian Boduch 13, Mikołaj Ciesielski 11, Jakub Więckowski 10, Igor Michalski 9, Igor Tomasiewicz 4, Sebastian Szabaciuk 5, Mikołaj Wróbel 2, Michał Walnik 2, Mikołaj Liszka, Szymon Skrzypek.

Faworytem spotkania był zespół z Tarnowa, ale pierwsza kwarta pokazała, że sądeczanie potrafią grać skutecznie. Szybkie akcje i celne rzuty powodowały, że goście prowadzili tylko jednym punktem. Niestety w drugiej części meczu tarnowianie zagrali agresywnie w obronie co przełożyło się na błędy koszykarzy STK i skuteczne kontry zawodników Unii. Do przerwy rywale prowadzili 54:29. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Spotkanie toczyło się kosz za kosz. Drużyna z Tarnowa mając sporą przewagę punktową grała spokojnie, a sądeczanie gonili wynik.
– Na pewno cieszy dobra gra, choć nie przez cały mecz – mówił trener STK Wikar Łukasz Sommer. – Było sporo dobrych momentów. Widać, że treningi i rozegrane już mecze przynoszą efekty. Oczywiście przed nami wiele pracy.