„Przegląd Sportowy” o piłkarzu Sandecji: „Poszło mu to błyskawicznie”

Kilka dni temu trzyletnim kontraktem z wiceliderem PKO Ekstraklasy związał się dotychczasowy pomocnik Sandecji Thiago Rodrigues de Souza.

22-letni Brazylijczyk, dla którego runda jesienna spędzona na boiskach Fortuna 1 Ligi była premierową w naszym kraju, szybko wyrobił sobie niezłą markę.

POMOCNIK SANDECJI BLISKO GRY W… 3. LIDZE

W 19 meczach ligowych Thiago zdobył 2 gole i miał 2 asysty. W 2 meczach Pucharu Polski zanotował bramkę. Został wybrany piłkarzem października, prezentował bardzo dobre, jak na nasze warunki, wyszkolenie techniczne.

Szybko przykuł uwagę mocniejszych klubów i za ok. 200 tysięcy złotych trafił do Krakowa.

22-latkowi błyskawicznie poszło nie tylko wypromowanie się do najwyższej ligi, ale też nauka języka. Choć nigdy wcześniej nie grał w Europie, w sześć miesięcy poznał polski na tyle dobrze, że był w stanie udzielić klubowej telewizji wywiadu w naszym języku. – Miałem indywidualne lekcje trzy razy w tygodniu po dwie godziny – tłumaczy” – można przeczytać o byłym już graczu sądeczan w tekście autorstwa Michała Treli pt. „Błyskawiczna nauka i awans Thhiago do ekstraklasy” na łamach „Przeglądu Sportowego”.

LINK do tekstu.

KOSZULKA SĄDECZANINA RAFAŁA DUDKA SPRZEDANA ZA ZAWROTNĄ KWOTĘ! [ZDJĘCIA]

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.