Przed nami XV Zlot Zabytkowych Pojazdów. Już 5 i 6 sierpnia!

Przed nami XV Zlot Zabytkowych Pojazdów. Już 5 i 6 sierpnia!

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Stowarzyszeniem Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA zaprasza na „XV Zlot Zabytkowych Pojazdów”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Będzie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów  zabytkowej, polskiej i zagranicznej motoryzacji!

Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia. W pierwszym dniu Zlotu uczestnicy wezmą udział w rajdzie indywidualnym, wyznaczoną trasą z Miasteczka Galicyjskiego do Krynicy-Zdroju. Na krynickim deptaku załogi zlotowe przywita Piotr Ryba- Burmistrz Miasta Krynicy Zdroju, następnie kolumna wszystkich pojazdów wyruszy na teren partnera Zlotu – Ośrodka Słotwiny Arena, gdzie w godzinach popołudniowych, będzie można z bliska przyjrzeć się wszystkim modelom pojazdów uczestniczących w Zlocie.

W niedzielę 6 sierpnia w Miasteczku Galicyjskim na płycie rynku rozpocznie się prezentacja blisko 70 zabytkowych pojazdów. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Maciej Wisławski – najbardziej utytułowany i najpopularniejszy polski pilot rajdowy. Sympatycy miniatur samochodów będą mogli obejrzeć specjalną wystawę prywatnej kolekcji modeli pojazdów retro Romana Jaskółki. Dla najmłodszych tradycyjnie „Strefa Małego Zlotowicza” z mnóstwem atrakcji. Wydarzeniu będzie towarzyszyć mieszanka muzyki bluesowo-rockowej w wykonaniu Macieja Kłeczka wraz z przyjaciółmi. Parada wszystkich załóg zlotowych wyruszy na  ulice Nowego Sącza i przejedzie ul. Lwowską, przez Rynek i Aleje Wolności, by ulicą Królowej Jadwigi i ulicą płk. W. Beliny-Prażmowskiego wrócić do Miasteczka na uroczyste zakończenie Zlotu.

 

PROGRAM XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW: 

5 sierpnia  2023 /dzień dla załóg  – SOBOTA – KRYNICA ZDRÓJ

09.30 – 12.00 rajd indywidualny pojazdów do Krynicy Zdroju

12.00 – 13.00 prezentacja pojazdów na deptaku głównym w Krynicy Zdroju

12.30  –  powitanie zlotowiczów przez Piotra Rybę – Burmistrza Krynicy Zdroju

13.00  – przejazd na teren Ośrodka Słotwiny Arena

13.30 – 16.30 prezentacja pojazdów na parkingu Ośrodka Słowiny Arena

 

 6 sierpnia 2023 – NIEDZIELA – MIASTECZKO GALICYJSKIE W NOWYM SĄCZU

10.00 – 15.00/15.30 – 18.00

  • prezentacja pojazdów na rynku w Miasteczku Galicyjskim;
  • konkursy dla publiczności;
  • Strefa Małego Zlotowicza (animacje dla dzieci malowanie twarzy, dmuchańce firmy BABYFUN; słodkości firmy  PANDALODA; Alpakowe Zoo El Salvador; „Zostań małym policjantem” – stoisko edukacyjne Miejskiej Komendy Policji w Nowym Sączu; stoisko edukacyjne Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu; kolorowanie farbami Volkswagena Transportera T4)

11.00   –  GOŚĆ SPECJALNY XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW – MACIEJ WISŁAWSKI

11.00 – 15.30   koncert  zespołu pn. „MACIEJ KŁECZEK I PRZYJACIELE”  w pięciu odsłonach

12.00   –  otwarcie wystawy prywatnej kolekcji MODELI POJAZDÓW RETRO  Romana Jaskółki  (Galeria   Paszyńska)

15.00 – 15.30    KOROWÓD POJAZDÓW ULICAMI NOWEGO SĄCZA

16.00 – 16.30    PODSUMOWANIE XV ZLOTU ZABYTKOWYCH POJAZDÓW

  • ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów;
  • losowanie nagrody dla publiczności.

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Fot. Piotr Gaborek, z arch. Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.