Przed nami kolejna Małopolska Noc Naukowców

Dziecko i mikroskop

W najbliższy piątek (24 września) w 433 miastach Europy odbędzie się święto nauki – Noc Naukowców. Po raz piętnasty w Małopolsce będzie można uczestniczyć w licznych warsztatach, wykładach i pokazach, przygotowanych przez naukowców i studentów.

Wydarzenia z 15. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców odbędą się w siedmiu miastach: Chrzanowie, Krakowie, Niepołomicach, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Skawinie i Tarnowie. W niektórych z nich będzie można uczestniczyć online, natomiast dla części wydarzeń stacjonarnych obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W Nowym Sączu liczne atrakcje zapewni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno młodsi, jak i starsi, pasjonaci nauk humanistycznych, przyrodniczych czy ścisłych. Quiz o owadach, warsztaty dotyczące pielęgnacji niemowlaków, pokazy robotów, nauka autoprezentacji, wykład dotyczący najważniejszych pisarzy współczesnej literatury rosyjskiej – to zaledwie kilka przykładów spośród kilkudziesięciu wydarzeń odbywających się w Nowym Sączu.

Szczegółowy program tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców można znaleźć TUTAJ.

grafika: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.