140 milionów do podziału. Ile weźmie Nowy Sącz?

140 milionów do podziału. Ile weźmie Nowy Sącz?

22 propozycje przygotowane przez urzędników magistratu w ramach Programu Rewitalizacji Nowego Sącza na lata 2016 -2022  zostały zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Oznacza to, że wszystkie mają szansę na dofinansowanie.

– Byliśmy jednym z pierwszych miast, które taki program złożyły i uzyskały pełną akceptację – mówi Ryszard Nowak  podkreślając, że suma pieniędzy do podziału jest jednak ograniczona.-  Pula jaką dysponuje Urząd Marszałkowski to 140 milionów do podziału na siedem miast. Miejmy nadzieję, że Nowy Sącz skorzysta z tej kwoty w sposób znaczący.

Jak podkreślają urzędnicy – w przygotowanie projektów rewitalizacyjnych mocno zaangażowali się mieszkańcy.

Licznie brali udział w konsultacjach i odpowiadali na zaproszenie do składania wniosków rewitalizacyjnych – mówi Alina Marek, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych. – Otrzymaliśmy kilkadziesiąt propozycji przygotowanych przez parafie, firmy, instytucje i zarządy osiedli.

Wszystkie organizacje, których projekty znalazły się w programie mogą wnioskować o fundusze na ich realizację. Wnioski można składać do 31 maja.

fot. TB

 

 

Share on twitter
Share on facebook