140 milionów do podziału. Ile weźmie Nowy Sącz?

22 propozycje przygotowane przez urzędników magistratu w ramach Programu Rewitalizacji Nowego Sącza na lata 2016 -2022  zostały zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Oznacza to, że wszystkie mają szansę na dofinansowanie.

wsb3

- Byliśmy jednym z pierwszych miast, które taki program złożyły i uzyskały pełną akceptację – mówi Ryszard Nowak  podkreślając, że suma pieniędzy do podziału jest jednak ograniczona.-  Pula jaką dysponuje Urząd Marszałkowski to 140 milionów do podziału na siedem miast. Miejmy nadzieję, że Nowy Sącz skorzysta z tej kwoty w sposób znaczący.

Jak podkreślają urzędnicy - w przygotowanie projektów rewitalizacyjnych mocno zaangażowali się mieszkańcy.

- Licznie brali udział w konsultacjach i odpowiadali na zaproszenie do składania wniosków rewitalizacyjnych - mówi Alina Marek, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych. - Otrzymaliśmy kilkadziesiąt propozycji przygotowanych przez parafie, firmy, instytucje i zarządy osiedli.

Wszystkie organizacje, których projekty znalazły się w programie mogą wnioskować o fundusze na ich realizację. Wnioski można składać do 31 maja.

fot. TB

 

 

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.