Ostrzeżenie najwyższego stopnia! Zaczyna się bardzo upalny tydzień

Najbliższe dni będą bardzo gorące. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w ślad za prognozami IMGW ogłosiło ostrzeżenie najwyższego – trzeciego stopnia dla czterech południowych województw, między innymi dla Małopolski. Termometry na Sądecczyźnie mogą wskazać prawie 40 stopni Celsjusza.

Preludium upałów można było odczuć już w niedzielę. Będzie jeszcze cieplej.

Prognozowana na poniedziałek temperatura to 30 – 33°C, a we wtorek, środę i czwartek termometry wskażą od 34 do 37°C. Nocą będzie 20 – 22° C.

Ostrzeżenie obowiązuje do soboty 5 sierpnia. 

Aby bezpiecznie przetrwać upały należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu. W razie konieczności przebywania poza domem, należy pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Aby dom mógł być azylem od uciążliwego upału, wietrzenie i chłodzenie pomieszczeń warto przeprowadzić nocą. W ciągu dnia okna zamykamy.

Pamiętamy też o zwierzętach, którym trzeba zapewnić dostęp do wody i schronienie przed gorącem.

W gotowości do podjęcia interwencji związanych z zagrożeniem czuwa załoga Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 018 414-16-21, a po godzinie 15:30 straż pożarna 018 448-69-10, 018 448-69-11.


Jaka temperatura jest w Twojej miejscowości?

Czekamy na Wasze relacje z podaniem dnia, godziny i wskazań termometra.

Całkiem możliwe, że padnie rekord ciepła, który utrwalimy w Księdze Sądeckich Rekordów. 

 

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.