„Proceder” – najlepsze kinowe otwarcie tej jesieni!

220 tysięcy widzów obejrzało w miniony weekend film „Proceder”. To najlepszy wynik otwarcia spośród polskich filmów, które pojawiły się na ekranach kin tej jesieni. ”. Medialnym patronem sądeckiej premiery był „Dobry Tygodnik Sądecki”.

wsb3

To film o ludziach, spragnionych miłości i poczucia bezpieczeństwa, którym niestety nie udaje się tego w życiu doświadczyć” – tak mówi o nim Małgorzata Kożuchowska, jedna z głównych bohaterek „Procederu”.

Dramatyczna historia rapera Tomasza Chady – wychowanego w warszawskim blokowisku chłopaka z ogromnym talentem i nieposkromioną tendencją do  pakowania się w poważne kłopoty, zainspirowała sądeckich twórców – braci Michała i Wojciecha Węgrzynów.

Po projekcji filmu zadzwoniła do nas mama Tomka Chady i powiedziała, że taki właśnie był… – powiedział Michał Węgrzyn po sądeckiej premierze.

To była dla filmowców najlepsza z recenzji.

Stworzyli film, w którym jedną z głównych ról gra… muzyka Chady. Pozostałe role grają Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki i Anna Matysiak.

Część dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Stowarzyszeniu Prometeus zajmującym się pomocą osobom niepełnosprawnym. Nie przez przypadek. Tomasz Chada wspierał tę organizację za życia.

zdjęcie: Global Studio

czytaj też:

W czasach liceum miałem jakiś „kłopot” z Nowym Sączem

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]