Problem z odśnieżaniem dróg w gminie Korzenna. Będzie kolejny przetarg

Zima już za pasem, a wciąż nie wiadomo, kto w ciągu najbliższych miesięcy zajmie się utrzymaniem części dróg w gminie Korzenna. Konieczne jest ogłoszenie kolejnego przetargu, bo pierwszego nie udało się rozstrzygnąć.

Przetarg obejmował sześć obszarów gminy. Odnośnie trzech z nich nie wpłynęła żadna oferta. Chodzi o drogi w: Lipnicy Wielkiej (część V), Wojnarowej (część VI) oraz Siedlcach i Słowikowej (część VIII).

Natomiast na zimowe utrzymanie dróg w Lipnicy, Niecwi i Bukowcu (część I), Jasiennej (część III) oraz Łęce, Trzycierzu i Siedlcach (część IV) złożono po jednej ofercie. Dwie z nich zawierały jednak błędy formalne, a trzecia przekraczała przeznaczoną na ten cel kwotę z budżetu gminy – była ponad dwa razy wyższa niż ta z ubiegłego roku.

W związku z tym, przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony ponownie.

– Pozostałe rejony gminy tj. część Wojnarowej, Posadową Mogilską, Mogilno, Koniuszową, Janczową, Miłkową i Korzenną obsługiwać będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy.

fot. archiwum. KNB

Czytaj też: DK75. Wyrwana tylna oś i rozerwany zbiornik z paliwem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.