Prezydent wspiera ,,młode wilki”

Prezydent wspiera ,,młode wilki”

Kolejny krok w stronę tegorocznych Wilkonaliów poczyniony. Przedstawicielki Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PWSZ zaprosiły miasto do współpracy oraz objęcia imprezy tradycyjnym patronatem. – Otwieramy się na młodych ludzi, na ich ciekawe pomysły i kreatywne przedsięwzięcia – zapewniał prezydent Handzel.

Studenckie wydarzenie w Nowym Sączu w tym roku zmienia nazwę z Juwenaliów na Wilkonalia, o czym informowaliśmy już TUTAJ. Jak tłumaczyła przewodnicząca URSS Monika Dyrlaga – Zmiana nazwy wynika z chęci kojarzenia Sądecczyzny ze studentami, którzy mają duże ambicje i są ,,głodni wiedzy”. Ich działania będą kojarzone z późniejszymi sukcesami oraz z umiejętnym łączeniem ciężkiej pracy i odpoczynku. 

Wydarzenie zyska nie tylko nową nazwę, ale też nowy format. Przewodnicząca wraz z koordynator ds. marketingu Aleksandrą Lang spotkały się z prezydentem Ludomirem Handzlem, by omówić współpracę w kwestii organizacji tradycyjnej imprezy sądeckich żaków.

Jak podkreślały, wydarzenie od lat cieszy się sporą popularnością wśród studentów oraz przyjezdnych gości. – Chcąc poszerzyć grupę docelową Wilkonaliów, w tym roku Uczelniana Rada Samorządu Studentów postanowiła przygotować szereg ciekawych atrakcji, które zachęcą rodziny do uczestnictwa w imprezie. Będą mogły one spędzić czas w przyjaznej atmosferze – podkreślała Monika Dyrlaga.

W tym roku wydarzenie rozpocznie się zaraz po Święcie Uczelni, w sobotę 18 maja. Wilkonalia zostaną objęte patronatem Prezydenta Nowego Sącza, podobnie jak Juwenalia w ubiegłych latach. Ludomir Handzel zapewnił, że chętnie będzie wspierał wszelkie studenckie inicjatywy, zgodnie z podpisany, niedawno z PWSZ porozumieniem.

fot. UM Nowego Sącza

Miasto & PWSZ – jest współpraca, ale obiekty uczelni nadal mogą służyć tylko studentom

 

Share on twitter
Share on facebook