Miasto & PWSZ - jest współpraca, ale obiekty uczelni nadal mogą służyć tylko studentom

Prezydent Ludomir Handzel oraz rektor PWSZ Mariusz Cygnar podpisali dziś porozumienie o współpracy między miastem, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Niestety choć z obu stron jest wola współdziałania, cały czas  nie ma możliwości, aby mieszkańcy miasta mogli korzystać z uczelnianych obiektów sportowych, między innymi z basenu.

-Bardzo cieszy mnie to, jak uczelnia się rozwija. Wiemy o planach inwestycyjnych i będziemy to wspierać administracyjnie na tyle, na ile można. Jesteśmy po wielu godzinach rozmów z rektorem i w bardzo wielu aspektach widzimy możliwość współpracy zarówno na płaszczyźnie naukowej, dydaktycznej, sportowej jak i w kwestii praktyk dla studentów czy organizacji imprez. Ważnym aspektem jest też współpraca w kwestii dostępu do infrastruktury uczelni oraz wykorzystaniu Instytutu Kultury Fizycznej w zakresie rehabilitacji sądeczan - mówił prezydent Ludomir Handzel.

TLENOTERAPIA

Podkreślił również, że w ramach porozumienia miasto będzie starało się rozwijać współpracę ze środowiskiem lokalnym, pracodawcami i przedsiębiorcami.

-Uczelnia, biznes, samorząd - to jest główne przesłanie tego porozumienia. Bardzo dziękuję za to wsparcie, bo ma ono dla całej społeczności akademickiej  wartość wymierną w kontekście dalszego rozwoju. Wcześniej z formalnego punktu widzenia takiego porozumienia nie było - mówił rektor PWSZ Mariusz Cygnar.

Jak dodał rektor, analizowane są możliwości wykorzystania społeczności akademickiej czyli studentów i kadry na płaszczyźnie dydaktycznej czy badawczej, a także możliwość korzystania z infrastruktury uczelni przez sądeczan.

Gdy obiekty powstawały, obiecywano, że po pięciu latach obowiązywania zastrzeżeń związanych z unijną dotacją, będą powszechnie dostępne za stosowną opłatą. Tymczasem jak poinformowano na konferencji - zastrzeżenie obowiązywać będzie niestety przez kolejnych pięć lat.

-Projekt się nie zakończył. Okres jego trwania został przedłużony o kolejne pięć lat, natomiast sądeczanie korzystają z basenu codziennie. Przecież na uczelni kształci się prawie trzy tysiące mieszkańców miasta. Pomimo zapisów związanych z trwałością projektu poszukujemy możliwości wykorzystywania infrastruktury przez szersze grono osób nie tylko związanych uczelnią - odniósł się do tej kwestii rektor PWSZ

 

BrowarSylwester2

2 comments

  1. SZAWEL 2 Marzec, 2019 at 08:55 Odpowiedz

    Zdecydowana większość Instytutów PWSZ produkuje magistrowanych sprzedawców, kasjerow lub emigrantów . Wyjątkiem jest Medyczny oraz Techniczny- lecz w tym ostatnim nie ma żadnego kierunku pozwalającego na zdobycie uprawnień zawodowych, co wszystkie okoliczne PWSZ juz od dawna posiadają (architektura w Nowym Targu, budownictwo w Krośnie, elektrotechnika w Tarnowie). Aby zostać informatykiem czy mechatronikiem wcale nie trzeba marnować 5 lat na studia – wystarczy technikum, kursy zawodowe i praktyka…..

  2. OBRAZ MIASTA. GAZETA KRAKOWSKA: Smartfony i firanki na celowniku władzy. Powstanie rejestr wydatków urzędu; RADIO KRAKÓW: Darmowe miejsca postojowe będą, ale tylko na nowo powstałych parkingach - Twój Sącz 4 Marzec, 2019 at 14:16 Odpowiedz

    […] DOBRY TYGODNIK SĄDECKI „Prezydent Ludomir Handzel oraz rektor PWSZ Mariusz Cygnar podpisali dziś porozumienie o współpracy między miastem, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Niestety choć z obu stron jest wola współdziałania, cały czas  nie ma możliwości, aby mieszkańcy miasta mogli korzystać z uczelnianych obiektów sportowych, między innymi z basenu”. https://www.dts24.pl/miasto-pwsz-jest-porozumienie-o-wspolpracy/ […]

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.