Prezes Sandecji wydał oświadczenie w sprawie audytu

Dzisiaj prezes Sandecji Nowy Sącz Tomasz Michałowski wydał oświadczenie dotyczące sytuacji w spółce. Jak wiadomo ta nie jest w najlepszej kondycji finansowej.

Oto pełna treść komunikatu:

Odpowiadając na liczne pytania mediów, kibiców oraz środowiska piłkarskiego w naszym mieście jak i całym kraju doprecyzowujemy informację z dnia 18 stycznia 2019 roku.

Akademia Sandecja zatrudnia 13 szkoleniowców oraz 5 asystentów trenera. Są to umowy zlecenia. Pozostałe osoby wskazane w niniejszym opracowaniu to sędziowie rozgrywek młodzieżowych, którzy przedłożyli rachunki sędziowskie z Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Rachunki te traktowane są przy rozliczaniu jako umowy o dzieło. Warto podkreślić, że jednorazowo mecz sędziuje trzech arbitrów.

Jednocześnie informujemy, że najwyższe wynagrodzenie w pierwszym zespole podane w raporcie jest całkowitym kosztem jaki klub ponosi w związku z zatrudnieniem, czyli składa się na nie wynagrodzenie, składki społeczne oraz podatek. W wynagrodzeniach tych ujęte są również premie meczowe z miesiąca, którego dotyczyło badanie. Podobnie sytuacja kształtuje się w przypadku wyliczenia średniego kosztu zatrudnienia zawodnika pierwszej drużyny.

Wszystkie szczegóły i niezbędne wyjaśnienia znajdują się w raporcie przekazanym Radzie Miasta Nowego Sącza, jednak ze względu na ich charakter nie mogły one zostać przedstawione do publicznej wiadomości.

Z poważaniem

Tomasz Michałowski

Prezes Zarządu MKS Sandecja SA”.

CZYTAJ TEŻ:

Ludomir Handzel: z Sandecją jest krucho

Źródło: Sandecja.pl

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.