Nowy Sacz: Beata Szydło zaprosiła nauczycieli do okrągłego stołu

Nowy Sacz: Beata Szydło zaprosiła nauczycieli do okrągłego stołu

Premier Beata Szydło podczas swojej wizyty w Nowym Sączu zabrała głos w sprawie strajku nauczycieli. Podziękowała wszystkim nauczycielom, którzy zostali z uczniami, dzięki czemu możliwe było przeprowadzenie egzaminów i prosiła wszystkich o podpisanie porozumienia. 

– Chciałam po raz kolejny podziękować wszystkim nauczycielom, którzy są cały czas w pracy ze swoimi uczniami i przeprowadzają egzaminy. To bardzo ważne, bo po raz kolejny zdaliście państwo piękny egzamin z odpowiedzialności za uczniów. To, że dzisiaj młodzież mogła w spokoju napisać kolejny egzamin jest bardzo ważne dla rządu, ale i dla uczniów. Nie ma w tej chwili ważniejszej sprawy, jak spokojne przeprowadzenie egzaminów – mówiła

Jak dodała premier Szydło, przygotowywane jest porozumienie, które zagwarantuje nauczycielom wzrost wynagrodzeń. Na jego mocy możliwe będzie również przyspieszenie awansów zawodowych i minimalne wynagrodzenie w wysokości 300 złotych za wychowawstwo. Zmienią się też zasady oceniania nauczycieli, które będzie odbywało się z udziałem przedstawicieli rodziców.

-W imię odpowiedzialności za oświatę i los polskiej szkoły jeszcze raz proszę, aby te centrale związkowe, które nie chciały podpisać tego porozumienia jednak je podpisały. To otwiera nam drogę do tego, aby porozmawiać o  tym, jak zmienić system wynagradzania nauczycieli – dodała.

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama