Premier podarował sześcioraczkom z Tylmanowej wypasiony ,,wózek”

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie rodziców sześcioraczków z Tylmanowej i wręczył im upominki, w tym kluczyki do 9-cio osobowego Volskwagena Transportera. – Samochód będzie prowadził tata dzieci, bo ma większe doświadczenie w prowadzeniu takich dużych aut – dodała mama pociech, dziękując za tę niespodziankę. 

wsb3

Pojazd został zakupiony ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR. Przypominamy, iż sześcioraczki przyszły na świat 20 maja. Chłopcy to: Tymon i Filip, a dziewczynki: Kaja, Zofia, Nela, Malwina. Dodatkowo, państwo Marzec mają również 2,5- letniego synka Oliwiera.

Ciąża została rozwiązana za pomocą cesarskiego cięcia. Niemowlęta ważyły po około 1 kg i obecnie przebywają w inkubatorach. Największe liczyło sobie 1300 gramów, a najmniejsze – 890. Ich mama Klaudia ma 29 lat i po porodzie czuła się dobrze. Co ciekawe, dopiero podczas operacji lekarze odkryli, iż w łonie matki znajduje się nie piątka, a szósta dzieci. Zaskoczeni byli tak samo jak rodzice. Ze statystyk wynika, iż sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż i zazwyczaj ciężko o szczęśliwy finał w takim przypadku.

Tylmanowa: na świat przyszły pierwsze sześcioraczki w Polsce i cały kraj ,,oszalał” z radości

Fot. Twitter/ oficjalny profil KPMM

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]