Prawie 11 milionów na odwiert IGNACY. Popularna miejscowość ma szansę stać się uzdrowiskiem

Prawie 11 milionów na odwiert IGNACY. Popularna miejscowość ma szansę stać się uzdrowiskiem

Ciężkowice - odwiert

Ciężkowice (pow. tarnowski) to popularny cel wycieczek mieszkańców naszego regionu. Na turystów czeka tam wiele atrakcji. Jedną z nich jest Park Zdrojowy, do którego wkrótce zostanie doprowadzona lecznicza woda. Uroczyście zainaugurowano już prace wiertnicze.

Odwiert IGNACY, dzięki któremu możliwe będzie dotarcie do wód leczniczych, ma mieć 1000 metrów. Inwestycja pochłonie kwotę 10,6 miliona złotych, pochodzących z rządowych funduszy. Jak informują przedstawiciele Biura Wojewody, prace będą prowadzone z użyciem urządzenia wiertniczego Cardwell KB-200.

– Ignacy Jan Paderewski już ponad 100 lat temu planował budowę sanatoriów. Chciał, by w Ciężkowicach powstało uzdrowisko. W ubiegłym wieku potwierdzono występowanie wód leczniczych na terenie gminy. Dzięki dofinansowaniom z rządowych środków gmina Ciężkowice realizuje kolejne etapy przybliżające ją do statusu uzdrowiska – mówił podczas inauguracji wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przewiduje się, że prace przy wykonywaniu otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód leczniczych IGNACY zakończą się w grudniu tego roku. Kolejnym etapem będą czynności formalne, które umożliwią rozpoczęcie eksploatacji górniczej. Wydobywana woda zostanie połączona z instalacjami oraz obiektami do wodolecznictwa w Parku Zdrojowym.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie


Czytaj też:

W rowie leżał telefon. Czeka w komendzie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.