Uwaga kierowcy! - na drogach poza miastem zimowe pułapki

Opady śniegu i niewielki mróz przywitały dzisiaj wczesnym rankiem mieszkańców Nowego Sącza. Tymczasem niedaleko za miastem, ledwie 5-6 kilometrów - jest już prawdziwa zima.

Renault2

Widoki jakie pani zima nam zafundowała są jak zawsze piękne. Wszędzie, po widnokrąg, biało. Nic tylko podziwiać. Warto jednak pamiętać, że zima zobowiązuje do ostrożności.

Jadąc w kierunku Ptaszkowej, już od Kamionki opady śniegu były i są intensywne. Bardzo szybko na asfalcie utworzyło się błoto śnieżne. Zrobiło się ślisko, a na zakrętach -  niebezpiecznie.

To, że nawet niewielkie wzniesienia mogą być nieprzewidywalne, przekonał się jeden z sądeckich kierowców. Chcąc podjechać do Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, musiał zatrzymać pojazd. Okazało się, że pod niewielką warstwą śniegu jest czysta, cienka warstwa lodu.

Próbując pokonać ten niewielki odcinek drogi pojazd zaczął się zsuwać do przydrożnego rowu. Po wielu próbach udało się zjechać tyłem do parkingu unikając uszkodzenia auta.

"Zimówki” obowiązkowe!

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.