Piotr Gąsienica nowym wicedyrektorem MCK Sokół w Nowym Sączu

Nowym wicedyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu został Piotr Gąsienica. Wcześniej przez kilkadziesiąt lat piastowała to stanowisko Małgorzata Kalarus. Funkcję oficjalnie objął 1 grudnia br. 

Renault2

Piotr Gąsienica wywodzi się z Zakopanego z rodu Gąsieniców Makowskich. Obecnie mieszka w Łącku. To Wiceprezes Związku Podhalan w Polsce, autor sztuk teatralnych, poezji i opowiadań gwarowych, regionalista, rzeźbiarz i konferansjer. Został odznaczony brązową odznaką za zasługi dla kultury polskiej, ale także złotym medalem za zasługi dla Węgier. Może się również pochwalić tytułem Zasłużony dla Kultury Góralskiej.

Przez wiele lat był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. Kierował Ośrodkiem Kultury w Ochotnicy Dolnej. Jest również prezenterem radia RDN Nowy Sącz. Prowadzi program pn. ,,Folkowe granie i gadanie".

Przypominamy, 11 października stanowisko dyrektora Sokoła objął Andrzej Zarych, który okazał się zwycięzcą konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Powierzono mu tę funkcję na pięć lat.

Nieoficjalnie: znamy zwycięzcę konkursu na stanowisko dyrektora sądeckiego Sokoła!

Fot. arch. UMWM

 

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.