Pracownicy Fakro pokonali pół miliona kilometrów. Każdy kilometr miał podwójny sens…

Pracownicy Fakro w 2,5 miesiąca pokonali ponad 500 000 kilometrów. W drugiej edycji akcji „Kilometry nadziei z Fakro” wzięło udział 557 uczestników. Za pomocą aplikacji „Endomondo” zdobywali kilometry biegając, jeżdżąc na rowerze, wędrując po górach czy pływając. Wszystko po to by pomóc trzem osobom: Kubie, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę, Jakubowi, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz panu Wiesławowi z porażeniem obu kończyn.

– Każdy kilometr miał co najmniej podwójny sens. Dbamy nie tylko o kondycję fizyczną i dobre samopoczucie, ale przede wszystkim wspieramy dzieci i tatę naszych kolegów i koleżanek z pracy – komentuje Piotr Zegarliński, główny mechanik w Fakro, który w ramach akcji przejechał na rowerze ponad 4480 kilometrów.

Akcja rozpoczęła się 1 czerwca, a jej celem było pokonanie w ciągu pięciu miesięcy 500 000 kilometrów.

Po uzyskaniu tego wyniku sądecki producent okien zadeklarował przekazanie 12 000 zł dla dwójki dzieci i taty jednego z pracowników firmy.

– To już druga edycja. Podobnie jak w ubiegłym roku jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania pracowników i tempa w jakim udało się osiągnąć zakładany cel. Biorąc pod uwagę, że do końca akcji zostały jeszcze trzy miesiące, przy takim zaangażowaniu naszych pracowników możemy spodziewać się, że 31 października będzie ponad milion kilometrów! – komentuje Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy Fakro.

– W związku z pandemią koronawirusa, nie możemy w tym roku zorganizować uroczystego zakończenia akcji. Pieniądze i życzenia zdrowia przekażemy Kubie, Jakubowi i panu Wiesławowi indywidualnie – komentuje Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu.

– Akcja trwa do 31 października br. Tymczasem honorowo zbieramy kilometry dalej. Kolejna edycja akcji pokazała siłę i ogromne serca naszego zespołu. Wierzymy, że pomagając zmieniamy świat na lepsze  – dodaje Anna Korczyk, specjalista ds. PR, koordynator akcji.

 

Nowy Sącz: miejsce, w którym życie ma być dobre do samego końca rozbudowuje się…

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.