Pracowali na Limanowszczyźnie, choć nie mieli zezwolenia. Obywatele Etiopii i Nigerii wrócą do swoich krajów

W jednej z miejscowości powiatu limanowskiego funkcjonariusze Wydziału do Spraw Cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia obcokrajowców. Jak się okazało, pięciu cudzoziemców pracowało tam nielegalnie.

Strażnicy graniczni wylegitymowali dziewięć osób, pracujących przy produkcji stalowych konstrukcji. Byli to obywatele Etiopii, Nepalu, Nigerii oraz Ugandy. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że pięciu obcokrajowców w wieku od 27 do 29 nie miało zezwolenia na pracę.

W związku z tym w środę przeprowadzono kolejną kontrolę. Tym razem dotyczyła legalności pobytu pracowników w Polsce.

– Efektem weryfikacji prowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału do Spraw Cudzoziemców było stwierdzenie wobec 5 cudzoziemców (4 ob. Etiopii i 1 ob. Nigerii) pobytu na terytorium RP niezgodnego z obowiązującymi przepisami – informują przedstawiciele KaOSG.

Każdy z nich otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu do swojego kraju, wydaną przez komendanta KaOSG. Mają również roczny zakaz wjazdu na teren naszego kraju i innych państw strefy Schengen.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.