Pola nadziei czyli dzień dobroci dla podopiecznych sądeckiego hospicjum

W najbliższą niedzielę, czyli 30 kwietnia odbędzie się tegoroczna edycja akcji „Pola Nadziei”, której celem jest zbiórka funduszy na rzecz Sądeckiego Hospicjum. W zamian za datek, każdy darczyńca otrzyma żonkila.

W zeszłym roku, dzięki pomocy wielu osób i instytucji udało nam się zebrać ponad 41 tys. zł – mówi Leszek Zegdza, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”. – Mamy nadzieję, że i w tym roku nasza żonkilowa akcja przyniesie wymierne owoce.

Akcja „Pola nadziei” prowadzona będzie w Nowym Sączu, Starym Sączu, Świniarsku, Piątkowej i Librantowej. W tych właśnie miejscach pojawi się ok. 150 wolontariuszy reprezentujących różne szkoły, organizacje i instytucje. Po raz pierwszy kwestować będą także członkowie dwóch zespołów regionalnych „Sądeczoki” i „Piątkowioki”.

Wolontariusze zaopatrzeni będą w oznaczone i zaplombowane puszki – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum. Planowany jest również krótki koncert kapeli Sądeczoki koło Bazyliki św. Małgorzaty.

Znaczna część tegorocznych funduszy ma zostać przeznaczona na potrzeby otwartego w styczniu Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego. ZOL działa, ale nie ma podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi Mieczysław Kaczwiński. – Staramy się oczywiście o taki kontrakt, ale rozstrzygnięcie nastąpi dopiero w czerwcu. Póki co, sami finansujemy Zakład, z niewielkim wsparciem ze strony rodzin pacjentów. Ale zapotrzebowanie na jego usługi jest coraz większe.

Jak co roku, odbył się także konkurs „Żonkilowa kartka”, będący częścią akcji „Pola Nadziei”. Nadesłano 285 prac. Pięć z nich zostało wydrukowanych w formie tradycyjnych kartek pocztowych i  one także będą rozdawane podczas niedzielnej akcji.

fot.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.