Poziom wody w rzekach może się niebezpiecznie podnieść. Grożą nam podtopienia

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanów wody. Poziom rzek może się dzisiaj podnieść, co grozi nawet lokalnymi podtopieniami.

Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązuje dzisiaj do godziny 23:00. Dotyczy zlewni Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły oraz Czarnej Orawy w województwie małopolskim. Powodem są intensywne opady deszczu, prognozowane przez synoptyków, o których pisaliśmy TUTAJ.

Jak przeczytać można w oficjalnym komunikacie – ,,W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów, w tym o charakterze burzowym, szczególnie na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także stanów alarmowych„.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 70%.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj również: Poszkodowanego wieziono kilkanaście kilometrów do śmigłowca. LPR nie zawsze może lądować na miejscu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.