Powstanie kolejna ścieżka w koronach drzew. Tym razem w sercu Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach

Powstanie kolejna ścieżka w koronach drzew. Tym razem w sercu Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach

Ciężkowice, ścieżka w koronach drzew

Do końca września ma powstać kolejna ścieżka w koronach drzew w naszym regionie. Tym razem ozdobi ona krajobraz Ciężkowic. ,,Deptak w chmurach” będzie miał 1020 metrów długości, z czego 990 metrów ścieżki znajdować się będzie na wysokości 17 metrów.

Ciężkowice głównie kojarzone są ze Skamieniałym Miastem. To właśnie tam, na Pogórzu Ciężkowickim, w przyszłości ma powstać Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Jednym z elementów inwestycji jest budowa ścieżki w koronach drzew. Będzie ona dostępna dla całych rodzin, jak i osób z niepełnosprawnościami. Na ,, podniebnym deptaku” znajdą się tarasy widokowe, elementy edukacyjne, jak i sprawnościowe. Województwo Małopolskie dofinansuje realizację tej inwestycji w kwocie 2 miliony złotych. Umowę na budowę ścieżki podpisano w zeszłym roku.

– Podjęliśmy decyzję o wsparciu finansowym, ponieważ był kłopot ostatecznie w sfinalizowaniu wkładu własnego miasta i gminy Ciężkowice. Trzeba mieć świadomość, że zbiór tych wszystkich przedsięwzięć, to koszt około 30 milionów złotych. To jest bardzo duże obciążenie nie tylko dla środków unijnych, czy budżetu województwa, ale też gminy Ciężkowice, dlatego cieszy nas, że mogliśmy gminę w tym zakresie wspomóc – mówił podczas podpisania umowy o dofinansowanie marszałek małopolski Witold Kozłowski.

Projekt budowy ,,Przyrodniczo-Edukacyjnej Ścieżki w Koronach Drzew wraz z Edukacyjnym Szlakiem Nietoperzowym” realizowany jest w ramach zadania „Ziemia-Woda-Powietrze Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt zadania wynosi 25 mln zł, z czego ponad 17 mln zł to kwota dotacji z RPO WM. W ramach całej inwestycji Muzeum Przyrodnicze zostanie rozbudowane w Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Czytaj także: Nowa wieża na Mogielicy do wakacji? Tym razem konstrukcja będzie metalowa.

Fot. Urząd Gminy Ciężkowice 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.