Powroźnik: o krok od tragedii

W Powroźniku doszło do zdarzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały trzy osoby. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Wszyscy pasażerowie opuścili pojazdy o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. 

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach porannych w miejscowości Powroźnik w gminie Muszyna. Dwa samochody osobowe:  Seat Cordoba i Ford S-max na skrzyżowaniu drogi 981 zdarzyły się w wyniku czego jeden pas jezdni był całkowicie zablokowany. Samochodami podróżowały trzy osoby. Jednej z nich udzielono pierwszej pomocy, pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali pomocy medycznej.

Przez ponad godzinę na miejscu zdarzenia pracowali strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia,  dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, rozłączyli instalacje elektryczne w pojazdach oraz kierowali ruchem wahadłowo. Po zakończeniu prac przemieszczono również uszkodzone pojazdy poza drogę w celu usprawnienia ruchu drogowego

 

Car_special_tekst

Wypowiedz się w tej sprawie