Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze: triumf Ptaszkowej i kolejne wyzwanie [300 zdjęć]

Już za kilka dni młode druhny i druhowie z Ptaszkowej będą reprezentować nasz powiat na VI Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Swoje umiejętności zaprezentują w sobotę 16 czerwca w Wieliczce. Tymczasem my wracamy wspomnieniami do etapu powiatowego, kiedy to przyszło im się zmierzyć z reprezentantami innych gmin.

Rywalizacja powiatowa rozegrała się 3 czerwca w Podegrodziu. Wzięło w niej udział 25 drużyn: 14 chłopięcych i 11 dziewczęcych, które wyłonione zostały w ubiegłym roku podczas eliminacji gminnych.

Młodzi strażacy wzięli udział w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta i rozwinięcie bojowe. Pod uwagę była brana szybkość, dokładność wykonywania zadań, a także wiek zawodników. Wszystko to złożyło się na końcową punktację, która pozwoliła na wyłonienie najlepszych drużyn w każdej kategorii.

W grupie drużyn chłopięcych:
I miejsce MDP z OSP Ptaszkowa z wynikiem 1028,7
II miejsce MDP z OSP Obidza z wynikiem 1028,3
III miejsce MDP z OSP Mogilno z wynikiem 1025,3

W grupie drużyn dziewczęcych:
I miejsce MDP z OSP Ptaszkowa z wynikiem 1030,5
II miejsce MDP z OSP  Mogilno z wynikiem 1014,3
III miejsce MDP z OSP Gródek n/Dunajcem z wynikiem 1010,7

Listę wyników, każdej ze startujących drużyn możesz zobaczyć TUTAJ.

Przegrane są trzy jednostki, jeśli dobrze pamiętam to Kąclowa, Berest i Podegrodzie – drużyny, które miały prawo występu, a nie przyjechały. Wszyscy pozostali są wygrani, nie ważne czy zajęli pierwsze, czy ostatnie miejsce. Ważne, że jesteście bardzo dobrze przygotowani – mówił do młodzieży Paweł Motyka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Zawodnicy biorący udział w rywalizacji, dali z siebie wszystko. Niektórzy wykazali się nawet zbyt wielką brawurą.

– Kilka osób doznało lekkich urazów, czy to kostek, czy kolana. Najtrudniejszą przeszkodą okazywała się ściana na rozwinięciu bojowym – zdradził Paweł Motyka.

Puchary oraz nagrody rzeczowe dla drużyn, które znalazły się na podium ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, a w imieniu starosty wręczał je członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Franciszek Kantor.

Młodzi strażacy z Ptaszkowej, zakwalifikowani zostali do udziału w zawodach wojewódzkich, które odbędą się już 16 czerwca w Wieliczce. Trzymamy kciuki!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.