Powiat limanowski. Czerpali radość z rzucania kotem. Sprawę przejęła Policja (film + zdjęcia)

Powiat limanowski. Czerpali radość z rzucania kotem. Sprawę przejęła Policja (film + zdjęcia)

powiat limanowski, znęcanie nad kotami

Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami (oddział w Krynicy-Zdroju) jest w posiadaniu filmu i zdjęć, które dobitnie przekonują, że młodzi chłopcy w zdecydowany sposób znęcają się nad bezbronnymi kotami. Z ustaleń organizacji wynika, że sprawcami czynów są mieszkańcy powiatu limanowskiego. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Krynicki oddział TOZ przyznaje, że informacja o możliwym przestępstwie napłynęła w minioną sobotę. Osoba, która podjęła interwencję nadesłała do TOZ dwa posty – zdjęcie oraz film. Materiał ukazuje jak młody chłopiec rzuca za siebie bezbronnym kotem. Zwierzę w czasie lotu uderza o gałąź drzewa. Oprawca nie jest sam. W jego towarzystwie znajdują się inne osoby, które czerpią radość z procederu. Co więcej, to nie jedyny kot, nad którym chłopcy się znęcali.

– Nasza inspektor po otrzymaniu zgłoszenia i skompletowaniu materiału dowodowego, natychmiast udała się do Limanowej i złożyła zawiadomienie o możliwości popełnia przestępstwa w Komendzie Powiatowej Policji. Oczywiście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad dwoma kotami dotyczy nie tylko młodego mężczyzny, który zadawał ból, ale również pozostałych uczestników. Ponadto nasza inspektor wnioskowała o zabezpieczenie u ww. osób wszystkich nośników elektronicznych, gdyż zachodzi prawdopodobieństwo, że na nośnikach są inne dowody zachowań, które mogą świadczyć o naruszeniu przepisów prawa oraz świadczących o znęcaniu się nad zwierzętami i świadomego zadawania bólu niewinnym zwierzętom – informuje krynicki oddział TOZ, po czym dodaje:

– Z naszych ustaleń wynika, że osoba która była sprawcą wspomnianych czynów i zadawała ból, na swoim profilu Facebook podaje, że mieszka w miejscowości Przyszowa oraz uczęszczała do Gimnazjum nr 1 w miejscowości Przyszowa (powiat limanowski). Pozostali uczestnicy to znajomi sprawcy wyżej opisanych czynów. Całą sprawą, praktycznie natychmiast po naszym zgłoszeniu, zajęli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, którzy ustalili dane personalne sprawcy czynu oraz pozostałych uczestników haniebnych zachowań, jak również przeprowadzili w tym zakresie niezbędne czynności – dodaje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

ZOBACZ UKAZANY PRZEZ KRYNICKIE TOZ MATERIAŁ FILMOWY Z OPISANEGO WYŻEJ PROCEDERU:

Poniżej zdjęcia udostępnione przez Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami (oddział w Krynicy-Zdroju). Organizacja wyraża swój zdecydowany sprzeciw takim czynom. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na takie zachowania – zdecydowanie informuje TOZ.

Czytaj także: Gmina Grybów. Olbrzymie zanieczyszczenia. Co się stało z potokiem Sudoł? (zdjęcia)

Fot: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Krynicy-Zdroju

Share on twitter
Share on facebook