Powiat chojnicki prosi o pomoc po nawałnicy

Powiat chojnicki prosi o pomoc po nawałnicy

Nawałnica, która przetoczyła się przez powiat chojnicki w nocy z 11 na 12 sierpnia, zmiotła z powierzchni blisko 16 tys. h lasów oraz pozbawiła dorobku całego życia kilkaset rodzin. Zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych, pozrywane linie energetyczne, trudności z dojazdem do wielu miejscowości, wreszcie ranni i ofiary śmiertelne. Przedstawiciele powiatu chojnickiego proszą ludzi dobrego serca o pomoc.

– Straty bliskich nikt nie jest w stanie zrekompensować – mówi Stanisław Skaja, starosta Chojnicki.  – Jednak możemy i musimy pomóc odbudować i naprawić to, co zostało zniszczone, tak aby jak najszybciej ludzie mogli zacząć w miarę normalnie żyć. Do tego powrotu normalności potrzeba wielu miesięcy ciężkiej pracy, solidarności i wzajemnego wsparcia.

Jak podkreśla starosta chojnicki rozmiar strat jest tak wielki, że poszkodowani nie są sobie w stanie z nim poradzić.

Jako samorząd powiatowy czujemy się odpowiedzialni za pomoc wszystkim, którzy teraz tak pilnie jej potrzebują i robimy co możemy, aby w jak najszerszym zakresie jej udzielać. Jednak, możliwości finansowe powiatu chojnickiego nie wystarczą, aby zaradzić wszystkim potrzebom.

Stąd prośba o finansowe wsparcie.

Państwa wsparcie dotrze wszędzie tam, gdzie jest potrzebne. Każda pomoc jest dla nas bezcenna i z góry dziękujemy w imieniu wszystkich poszkodowanych.

Wszyscy, którzy są w stanie pomóc ofiarom kataklizmu, proszeni są o dokonywanie dobrowolnych wpłat na rachunek bankowy Powiatu Chojnickiego: 08 8162 0003 0019 0004 2000 0010 z dopiskiem „Pomoc finansowa dla powiatu chojnickiego na usuwanie skutków nawałnicy”.

W razie pytań, można się kontaktować z Elżbietą Smaglinską, skarbnikiem powiatu. Jest ona dostępna pod numerem telefonu 052 39 66 531.

fot.pixabay.com