Potrącił i zostawił ciężko rannego mężczyznę na drodze

W niedzielę wielkanocną we Frycowej (gmina Nawojowa) samochód potrącił pieszego. Kierowca nie udzielił rannemu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając go na drodze w ciężkim stanie. Już po kilkunastu godzinach policjantom udało się zatrzymać sprawcę zdarzenia.

WSB2020

1 kwietnia około godziny 23. służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że na drodze w pobliżu szkoły we Frycowej leży krwawiący człowiek. Na miejsce szybko przybyła policja oraz pogotowie ratunkowe, a ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala.

- Funkcjonariusze zastali na miejscu kilka osób, które przejeżdżając drogą gminną Frycowa – Zawodzie, zauważyły leżącego mężczyznę i zatrzymały się przy nim. Policjanci rozpytali te osoby i ustalili, że przy leżącym zatrzymały się dwa samochody, a następnie do kierowcy i pasażerów tych pojazdów podeszła jeszcze grupa kilku osób, które tamtędy przechodziły - informuje Iwona Grzebyk- Dulak, oficer prasowy sądeckiej policji.

Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Na podstawie zebranych materiałów szybko udało się ustalić samochód, który mógł brać udział w zdarzeniu oraz potencjalnego sprawcę.

- Gdy w poniedziałek wielkanocny przed południem funkcjonariusze sprawdzili wytypowaną posesję, okazało się, że na jej terenie znajduje się uszkodzony samochód osobowy. Zatrzymali mężczyznę, który poprzedniej nocy nim podróżował i jeszcze tego samego dnia postawili mu zarzuty -

22-latek, za potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca zdarzenia, może trafić do więzienia na okres od 2 do 12 lat. Policjanci wnioskowali też do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 4 kwietnia sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna trafił do więzienia.

fot. arch. DTS

BOBO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.