Poszukiwany, poszukiwana! Znajdźmy dawcę szpiku dla Iwony

Poszukiwany, poszukiwana! Znajdźmy dawcę szpiku dla Iwony

Już w najbliższą niedzielę na gorlickim Rynku dbędzie się piknik charytatywny dla Iwony. Gorliczanka choruje na przewlekłą białaczkę z chromosomem filadelfia. Będzie można zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalny dawca szpiku, a być może ktoś z Was uratuje życie Iwony!

Iwona choruje od 2020 roku, niestety nie udało się znaleźć dawcy szpiku wśród rodziny, dlatego rozpoczęło się poszukiwanie wśród osób niespokrewnionych. Fundacja DKMS w tym dniu organizuje punkty, w którym zarejestrować się mogą potencjalni dawcy szpiku – jeden na gorlickim Rynku, w godzinach 10:00-18:30, drugi w gorlickim „Medyku”, przy ul. Jagiełły 2, w godzinach 10:00-16:00.

Dodatkowo przygotowano kilka atrakcji, aby przyciągnąć jak najwięcej osób. W akcję włączyło się wielu mundurowych. 11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Policja oraz Straż Pożarna zaprezentują sprzęt i wyposażenie, a także przygotują stoiska promocyjne i profilaktyczne.

Dzięki „Gorlickim Klasykom” wydarzeniu towarzyszyć będzie także pokaz samochodów zabytkowych. Klasyczne modele aut, jak i sprzęt służb mundurowych będzie można zobaczyć w godzinach od 10:00 do 14:00. Na dzieci czekać będą bezpłatne animacje i dmuchaniec.

Przyjdź, zarejestruj się! Warto pomagać i dawać szansę na nowe życie!

(DSZ)

czytaj także: Muzyka pełna emocji, czyli „Wiosna w Zimie” Justyny Zawiślan

Źródło/fot: UM Gorlice

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama