Pościg przy granicy. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli przejście w Muszynce

Pościg przy granicy. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli przejście w Muszynce

Dziś na przejściu granicznym w Muszynce samochód nie zatrzymał się do kontroli. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z auta po przekroczeniu polsko-słowackiej granicy wybiegli cudzoziemcy, a pojazd odjechał. Doszło do pościgu za osobówką, w którym wzięli udział strażnicy graniczni oraz policjanci. Do zdarzenia doszło około godziny 11:00, o czym poinformował nas jeden z Czytelników.

– W związku z siłowym nielegalnym przekroczeniem granicy na przejściu granicznym w miejscowości Muszynka doszło do pościgu pojazdu osobowego który został, skutecznie zatrzymany. W wyniku podjętych działań zatrzymano kierowcę, który przewoził cudzoziemców – jest nim obywatel Mołdawii – poinformował nas chor. szt. SG Tomasz Jarosz z Zespołu Prasowego Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodaje, pojazdem podróżowało 13 osób – 2 mężczyzn, 3 kobiety oraz 8 dzieci. Ich tożsamość oraz obywatelstwo są właśnie ustalane. Cudzoziemcy trafią do Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, gdzie prowadzone będą wobec nich dalsze czynności.

fot. ilustr. Google Maps

Czytaj też: Znęcał się nad ojcem i siostrą. Czeka na wyrok za kratkami

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama