Poruszamy się szlakami, które dawno już zostały przedeptane…

Poruszamy się szlakami, które dawno już zostały przedeptane…

Wszystko ma korzenie i początki. Tak tytuł wystawy tłumaczy jej Autor. Przy dźwiękach Stanula Jazz Quartet w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ odbył się wernisaż wystawy Macieja Linttnera „To, co się zdarzyło, zdarza się dalej”. 

O sobie w trzeciej osobie (podobno jest to recepta na skuteczną kontrolę emocji). I jak dodaje artysta, to dla niego retrospektywna wystawa, choć sporo prac zostało tu wystawionych po raz pierwszy. 

Dlaczego lubimy albo nie lubimy sztuki – zastanawiał się szef Rady Programowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół prof. Andrzej Szarek. Otóż lubimy to co rozumiemy. To co ma w sobie ładunek emocji i historii – i tak trafiamy na wystawę „To, co się zdarzyło, zdarza się dalej”. A zdarza się dalej, bo jesteśmy tego świadkami. Dzieła Macieja Linttnera to rodzaj abstrakcji. Realizm na najwyższym poziomie uważa prof. Szarek. 

Chcecie sprawdzić to osobiście? Przyjdźcie i przekonajcie się sami!  Wystawę można można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu do 10 kwietnia. 

 

 

Share on twitter
Share on facebook