Poronin: zamykają most, żeby budować węzeł…

W tym tygodniu zostanie zamknięty most na potoku Poroniec. Ruch na trasie odbywać się będzie, aż do listopada, przez tymczasowy most. To kolejny etap budowy długo wyczekiwanego węzła komunikacyjnego usprawniającego przejazd do zimowej stolicy Polski.

Zamknięty jest także wjazd do Poronina od strony zakopianki (nie ma możliwości skrętu w drogę wojewódzką 961. Dla samochodów ważących powyżej 15 ton, które chcą dojechać do Poronina wytyczono objazd od strony Bukowiny Tatrzańskiej. Aby nim pojechać, kierowcy muszą już w Nowym Targu skręcić na „krajówkę” nr 49 prowadzącą przez Białkę Tatrzańską, Bukowinę Tatrzańską i Wierch Poroniec.

W ramach inwestycji, już w sierpniu 2018 r. tradycyjne skrzyżowanie zastąpi bezkolizyjny węzeł, a droga wojewódzka zostanie poprowadzona tunelem pod linią kolejową oraz pod drogą krajową. Nad drogą wojewódzką zostaną poprowadzone dwa wiadukty – drogowy i kolejowy, a dla pieszych powstaną nowe chodniki, kładka nad drogą oraz przejście podziemne z pochylnią. W miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową powstanie rondo. Projekt węzła zakłada także budowę dwóch nowych mostów.

Inwestorem zadania jest Województwo Małopolskie. Roboty budowlane finansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a projekty inwestycji samorządy – Gmina Poronin, Starostwo Powiatowe w Zakopanem i Województwo Małopolskie. Wykonawcą węzła jest konsorcjum firm Banimex i Eurovia.

fot. www.malopolska.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.