Porażka sądeckich koszykarzy

W swoim trzecim meczu małopolskiej III ligi, po 14 latach przerwy, drużyna seniorów STK Wikar Nowy Sącz doznała porażki. Cracovia okazała się za mocna dla ambitnie grających sądeczan.

STK Wikar Nowy Sącz Cracovia 1906 Szkoła Gortata 62:91 (21:25, 13:22, 10:20, 18:24)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Anna Orzeł.

STK: Maksymilian Sławecki 21 pkt, Marcin Strzelec 17, Krzysztof Szary 12, Arkadiusz Konieczny 6, Adam Strzelec 5, Łukasz Garbacz 1, Jakub Susuł, Mateusz Fałowski, Jakub Robert Ruchała, Bartosz Romaniak, Krzysztof Obrzut, Bartosz Czop.
Cracovia: Przemysław Bielski 19, Patryk Hałka 17, Błażej Karlik 11, Dawid Chojnowski 10, Miłosz Stypiński 9, Konrad Tyński 8, Jakub Iskra 7, Piotr Targoński 4, Mateusz Łopatkiewicz 3, Oliwier Bona 2, Michał Szandurski 1, Igor Rusin.
To, że koszykówka w seniorskim wydaniu jest potrzebna w Nowym Sączu widać było na trybunach, Rzadko zdarza się, aby tę dyscyplinę oglądało aż tylu widzów. Dla nowosądeckiej drużyny był to trzeci mecz i druga porażka. Od pierwszych minut rywalizacji koszykarze STK starali się zaskoczyć rywali szybkim atakami. To przynosiło efekt bo przez niemal całą pierwszą kwartą spotkanie toczyło się kosz za kosz. Później młodzi koszykarze, bardziej zgrani zaczęli powiększać przewagę odnosząc załużone zwycięstwo. Naszym zawodnikom należą się słowa uznania za grę, ambicję I walkę. Na parkiecie widać było iż serca, techniki nie brakuje, ale nieco sił owszem. Jest jednak nadzieja, że systematyczne treningi, powrót na parkiet kolejnych zawodników przyniosą wkrótce efekty i kolejne wygrane.