Porażka po walce

Zespół juniorów starszych, mimo dużej ambicji nie zdołał pokonać rywali zza miedzy, drużynę MKS Gorlice.

Liga juniorów starszych U-19
IV Kolejka
STK Wikar Nowy Sącz – MKS Gorlice 76:101 (18:30, 15:20, 21:22, 22:29)
Sędziowali: Anna Orzeł i Łukasz Oleksy.
STK Wikar: Bartosz Czop 21, Jakub Robert Ruchała 20, Szymon Frojdenfal 16, Konrad Bryja 7, Kacper Liśkiewicz 5, Bartosz Sommer 5, Jonasz Łukaszczyk 2, Jakub Czop, Jakub Łukasik, Maciej Lelito, Mateusz Lelito, Kamil Dyrek.
MKS: Michał Jaworski 38, Adrian Kukuła 26, Patryk Grybel 19, Oskar Cop 12, Wiktor Cionek 4, Paweł Podolski 2, Grzegorz Guzik, Michał Guzik.

Mecze między tymi zespołami zawsze są zacięte, bez względu na kategorie wiekowe. Tak było i tym razem, jednak to zespół gości od początku spotkania przeważał. Już pierwsza kwarta pokazała, że gorliczanie chcą wygrać i to wysoko. Szybkie akcje kończone były celnymi rzutami. Sądeczanie nie ustępowali, ale razili nieskutecznością. Podobnie było w drugiej kwarcie i do przerwy goście prowadzili 50:33. Wynik mógł być inny, ale niecelne podania i rzuty powodowały skuteczne kontry gorliczan. W pierwszej oraz drugiej kwarcie sądeczanie 9 razy nie trafili do kosza MKS, nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach. To oznacza, że STK nie zdobyło 18 punktów. Po zmianie stron gra wyglądała lepiej, ale sądeczanie już strat nie byli w stanie odrobić.