Popularny portal o jednej z regionalnych akademii piłkarskich. „Bohaterzy!”

Popularny portal o jednej z regionalnych akademii piłkarskich. „Bohaterzy!”

Ogólnopolski portal piłkarski Weszło.com odniósł się na swych łamach do frekwencji podczas meczu Sandecji Nowy Sącz z Zagłębiem Lubin (0:1).

Na trybunach stadionu w Niecieczy zasiadło wówczas… 312 kibiców. To nawet mniej niż w trakcie lutowego spotkania Cracovii ze Śląskiem Wrocław (2:1, 450 kibiców). A przypomnijmy, że był to mecz… bez udziału publiczności! Oto kilka fragmentów z artykułu na Weszło.com:

Sami nie do końca wiemy, jakie stanowisko powinniśmy zająć w tej sytuacji. Po pierwsze – fakt, że na tym spotkaniu zostanie pobity negatywny rekord frekwencji w „nowożytnych czasach” można było przewidzieć tak naprawdę w momencie opublikowania prognozy 16-dniowej siedemnaście dni temu. (…) Gdy dodamy do tego odczuwalną temperaturę dochodzącą do minus 20 stopni, możemy dojść do prostego wniosku, że nawet Denis Urubko pokiwałby z uznaniem głową, że wejście na trybuny w takich warunkach nawet w połowie marca trzeba by było określić jako zimowe. Ale kibice to jedna sprawa, drugą jest bezpieczeństwo zawodników, które na takiej murawie i przy takim stanie termometrów jest poważnie zagrożone. Jedyną słuszną decyzją wydawało się przełożenie tego spotkania – akurat Sandecji i Zagłębiu nie grozi występ w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a ich starcie nie jest przedmiotem zaciekłych walk stacji telewizyjnych o możliwość przeprowadzenia transmisji. Może i nie byłoby kompletu, ale kurczę – na pewno przyszłoby więcej, niż 312 osób (…) Z czego biletów sprzedano, jak podaje Grzegorz Wojtowicz, 74, a, jak uzupełnia Michał Śmierciak, 91 z tych śmiałków na trybunach było zaproszonych jako członkowie Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej. Abstrahując na moment od okrucieństwa trenerów, którzy wysłali 91 młodych piłkarzy na śmierć na mrozie oglądanie tego meczu – są to liczby dramatyczne. Po prostu dramatyczne. Obniżające rangę Ekstraklasy, cofające ją do lat dziewięćdziesiątych, gdy na Lecha z Siarką przyszło 150 osób, a Hutnik Kraków z Amicą obejrzała równa setka. I gdy dziś kibice dopytują, dla kogo właściwie jest ta liga, trudno nie odnieść wrażenia, że faktycznie, na pewno nie dla kibiców (…) 25 wariatów z Zagłębia. 91 bohaterów z Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej. 74 kozaków z zakupionymi biletami. Decyzja o rozegraniu tego spotkania dała światu 312 nowych herosów, których wyczyn przetrwa w pamięci latami. Przechodniu. Powiedz Nowemu Sączowi i Lubinowi, że tu dopingowaliśmy, pośród kukurydzy i halucynacji z zimna.

Cały tekst dostępny w tym miejscu.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Weszło.com

Fot. Zaglebie.com

Share on twitter
Share on facebook