Ponad 600 tysięcy dla sześcioraczków z Tylmanowej

sześcioraczki, Tylmanowa, święta 2021

Sześcioraczki z Tylmanowej mają już ponad 2,5 roku. Mama regularnie publikuje ich zdjęcia na Instagramie, przez co możemy na bieżąco obserwować jak rozwija się wesoła gromadka. W przyszłym roku rodzina otrzyma ponad 600 tysięcy z budżetu województwa.

Co roku rodzina dostaje wsparcie finansowe z instytucji państwowych. W budżecie województwa małopolskiego na 2022 rok zaplanowano 600 tysięcy złotych dla dziewięcioosobowej rodziny. W zeszłym roku było to 919 tys.

– Wszystkie dzieci muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów kilka razy w tygodniu, wymagają także codziennej stymulacji w domu. Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tys. zł. będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę – tłumaczyła w ubiegłym roku Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon urodziły się 20 maja 2019 roku przez cesarskie cięcie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Niemowlęta ważyły po około 1 kg. Największe liczyło sobie 1300 gramów, a najmniejsze – 890. Co ciekawe, dopiero podczas operacji lekarze odkryli, że w łonie matki znajduje się nie piątka, a szóstka dzieci. Zaskoczeni byli tak samo jak rodzice. Ze statystyk wynika, iż sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż.

Rodzice – Klaudia i Szymon Marzec posiadają jeszcze jedno dziecko – starszego syna Oliwiera. Mama regularnie publikuje zdjęcia swojej rodziny na Instagramie. Życie gromadki z Tylmanowej obserwuje ponad 166 tysięcy osób. W okresie świątecznym rodzinę odwiedził marszałek małopolski Witold Kozłowski.

,,Rodzina w centrum – to zakłada strategia rozwoju województwa i to konsekwentnie realizujemy. Rodzina z Tylmanowej – nasze wyjątkowe sześcioraczki – są najlepszym przykładem troski samorządu województwa o rodziny w Małopolsce. Bardzo się cieszę, że dzieci się rozwijają, są zdrowe, uśmiechnięte i wielkim szczęściem dla całej rodziny” – zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

Fot. UMWM

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.