Ponad 100 osób było właścicielami ulicy Jamnickiej. W planach jest remont

Dwa lata pracy i spore koszty – to bilans dotychczasowych działań związanych z ulicą Jamnicką w Nowym Sączu. W planach jest jej remont, jednak najpierw konieczne było uporządkowanie kwestii własnościowych, co już udało się zakończyć. W ubiegłym tygodniu prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Jak podkreślał prezydent, Jamnicka to ważna ulica, bo korzystają z niej nie tylko mieszkańcy, ale i osoby jadące w kierunku Mystkowa, Kunowa, czy chcące rekreacyjnie skorzystać z brzegów rzeki Kamienicy.

– Podpiszemy umowę z wykonawcą na uporządkowanie wszystkich spraw związanych z działkami przyległymi, całym pasem drogowym, zaprojektowaniem inwestycji. Dajemy sobie na to kilka miesięcy. Prace są bardzo skomplikowane i bardzo kosztowne – to kilkaset tysięcy złotych zanim jeszcze wbijemy łopatę – mówił Prezydent Handzel tuż przed podpisaniem umowy.

Na ul. Jamnickiej wyremontowana zostanie nawierzchnia, powstanie chodnik, ścieżka rowerowa, nowe przejścia dla pieszych i nowe oświetlenie.

Dotychczasowe prace związane z uporządkowaniem kwestii własnościowych trwały bardzo długo, ponieważ ulica miała formalnie ponad 100 właścicieli.

fot. ilustr. Google Street View, UM Nowego Sącza

Czytaj też: Miał tylko 27 lat. Świadkiem jego śmierci była mama…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.