Pomocnik Sandecji po remisie z Wisłą: Byliśmy lepsi!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w sobotę na stadionie w Niecieczy zremisowali z Wisłą Kraków 0:0. Spotkanie odbyło się w ramach 30. kolejki rozgrywek Lotto Ekstraklasy i było ostatnim meczem fazy zasadniczej ligowych zmagań.

Byliśmy lepsi, mogę to powiedzieć otwarcie – przyznał w pomeczowej wypowiedzi pomocnik sądeczan Wojciech Trochim.

Żałuję tego, że nie udało nam się wcisnąć piłki do bramki, tak to można ująć. Brakuje nam farta. Przypomnę mecz z Zagłębiem Lubin (0:1 w lutym – przyp. red.), gdzie rywal nie miał żadnej sytuacji, ale trzy razy oddawał strzał kolanami i piłka w końcu wpadła do siatki. Z Wisłą do przerwy mieliśmy dogodne sytuacje bramkowe i mogliśmy przesądzić o wyniku spotkania. Gdzieś brakuje nam dokładności w ostatnim podaniu – dodał.

Za Sandecją dwa mecze, w których urywała rywalom punkty. Wcześniej „biało-czarni” przywieźli remis 2:2 z Zabrza, gdy mierzyli się z Górnikiem.

Gra jest coraz lepsza. Zaangażowanie jest na takim poziomie, na jakim bym oczekiwał. Widać, że walczymy o utrzymanie. To ciężka walka. Zespół idzie w ogień od pierwszej do ostatniej minuty. Chyba każdy to widzi. Zabrakło nam szczęścia, kropki „nad i”. Żałujemy, że nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść – podsumował Trochim.