Pomimo obostrzeń widowisko “Ponad i Pomimo” odbędzie się – zagrają dla Marcelka

Czerwona strefa nie zatrzyma szerzenia dobra: Widowisko artystyczne „Ponad i Pomimo” stowarzyszenia RobimyCośWięcej odbędzie się online.

Nowy Sącz, wraz z paroma innymi miastami znalazł się w czerwonej strefie epidemii koronawirusa, w związku z czym weszły w życie nowe ograniczenia, m.in. nakazano odwołać imprezy masowe na terenie miasta i powiatu. Ucierpiało na tym Stowarzyszenie RobimyCośWięcej. Młodzi członkowie zespołu, od miesięcy przygotowujący się do wielkiego widowiska „Ponad i Pomimo”, które pierwotnie miało odbyć się stacjonarnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, zostali poinformowani o nakazie zawieszenia koncertu.

Wolontariusze stowarzyszenia deklarują jednak, że niezależnie od wszystkiego, Marcelek, na którego leczenie miały być zbierane pieniądze z widowiska, otrzyma pomoc.

Mamy plan B! Nie poddamy się tak łatwo! – czytamy na fanpage’u RobimyCośWięcej portalu Facebook.

W bardzo krótkim czasie stowarzyszenie podjęło decyzję o transmisji całego widowiska „Ponad i Pomimo” online. Zamiast czterech tur godzinowych odbędzie się jeden Wielki Koncert Online 15 sierpnia o godzinie 18.

Forma wydarzenia, choć bardzo wszystkich zaskoczyła, jak można wyczytać z pozytywnych wypowiedzi Stowarzyszenia, ma swoje plusy.

Mimo, że to wydarzenie to #edycjalimitowana, to tylko u nas nie ma limitu miejsc i nie ma limitu na pomaganie. Jest #CośWięcej, które nigdy się nie skończy! – piszą organizatorzy widowiska – Widowisko Artystyczne „Ponad i Pomimo” dla Marcelka odbędzie się tak naprawdę na całym świecie.

– Nie trzeba będzie także siedzieć w maseczkach – dopowiada z uśmiechem prezes stowarzyszenia, Maria Polańska.

Aby transmisja dotarła do jak największego grona odbiorców, postanowiono zaangażować w pomoc inne organizacje, zespoły, stowarzyszenia, firmy, osoby, które będą promować i wspierać wydarzenie, a także transmitować je online na swoich portalach internetowych. Chętnych do pomocy wciąż przybywa. Póki co w akcję włączyły się: OSP Brzezna – Litacz, Kinga Majkrzak, zespół Lovely Day, zespół School Of Rock, zespół Szaleni, Podatki Meritum, zespół Kruca Banda, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu, Parafia św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, Umiłowana Bez Miary, Sącz Boga, Zespół Veritas, Veraicon – chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu, Or_Kiestra – niezależna orkiestra i chór młodzieżowy, Oprawa muzyczna ślubów – Anna & Sebastian, Sądecka Jesień Kulturalna, Grupa Proxima, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Udostępniajcie, zapraszajcie znajomych, zarezerwujcie sobie sobotni wieczór i zróbcie coś #ponad i #pomimo dla Marcelka. Niesamowicie Was potrzebujemy! A przede wszystkim Marcelek, który od pierwszego dnia życia walczy o to, żeby było szczęśliwe – zachęcają do uczestnictwa w koncercie członkowie RobimyCośWIęcej i zaznaczają, aby w tym wszystkim nie zapomnieć o najważniejszym celu koncertu, którym jest Marcelek oraz, że każde wsparcie jest tutaj na wagę złota.

Pieniądze na rehabilitację chłopca można dalej wpłacać na stronie pomagam.pl/pomocdlamarcelka.

Więcej informacji na temat koncertu online znajdziecie na fanpage-u ekipy RobimyCośWięcej, a także na portalu społecznościowym Instagram.

Tekst: Małgorzata Czerwińska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.