Polsko-słowacka integracja w PTTK

Kwitnące łąki gorczańskie pachną i kipią słońcem. W ubiegłą niedzielę doświadczyli tego Sądeczanie i Preszowianie, którzy wrócili z dwudniowej górskiej wycieczki.

24 -25 czerwca ekipa z Koła Grodzkiego działającego przy Sądeckim PTTK, zaprosiła w Gorce swoich przyjaciół z preszowskiego Klubu Słowackich turystów TATRAN. W pierwszym dniu wędrowali żółtym „Szlakiem Papieskim”, przemierzyli dziesięć malowniczych polan reglowych. Zdobyli Kudłoń, dotarli na Halę Turbacz do Ołtarza Papieskiego, gdzie 1953 r. ks. Karol Wojtyła odprawił mszę, wyszli na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m. n.p.m.), zaliczany do Korony Gór Polskich. Po odpoczynku w schronisku wyruszyli do Poręby Wielkiej na nocleg.

Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki powędrowali z Poręby Wielkiej przez Suchorę na Stare Wierchy i Maciejową, stamtąd zeszli do Rabki. Hasło wycieczki to: „Chodź z nami na szlak!”. Nocleg i wyżywienie pokryła „Małopolska Gościnna”, gdyż pozyskano środki od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, uczestnicy ponieśli jedynie koszt dojazdu autokarem.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki p.n. „Małopolska Gościnna”. Dzięki temu Sądeckie PTTK mogło po raz kolejny wyjść do Sądeczan z ciekawą ofertą wycieczkową i zaprosić swoich przyjaciół Słowaków.

Katarzyna Zygmunt
Fot. Jacek Barucha 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.