Politycy PiS zbiorowo oznajmili, że będzie trzeci most na Dunajcu

Politycy PiS zbiorowo oznajmili, że będzie trzeci most na Dunajcu

Trzecia przeprawa przez Dunajec, która połączy obwodnicę zachodnią biegnącą przez gminę Chełmiec i Podegrodzie z ulicą Węgierską będzie kosztowała 155 mln złotych. Inwestycja została pozytywnie zaopiniowana przez grupę ekspertów. Wkrótce mają rozpocząć się prace projektowe.Z taką informacją przyjechał dziś do Nowego Sącza Minister Inwestycji Jerzy Kwieciński w asyście grupy polityków Prawa i Sprawiedliwości.  Briefing z dziennikarzami otworzył poseł Jan Duda.

Przy moście „heleńskim” wraz z nim i ministrem pojawili się między innymi Barbara Bartuś, Marta Mordarska, Anna Paluch, Arkadiusz Mularczyk z żoną – przewodniczącą sądeckiego samorządu, Wiesław Janczyk, Józef Leśniak, Patryk Wicher, Artur Czernecki…

-Nasz rząd jest rządem wiarygodności. Jeden most na rzece Dunajec został wybudowany, a my chcielibyśmy aby takich inwestycji na Sądecczyźnie było więcej. Nowy Sącz to miasto, o którym w całej Polsce mówi się, że jest najwięcej milionerów na kilometr kwadratowy. Potencjał jest więc olbrzymi  – mówił Kwieciński.

Jak zaznaczył, inwestycja została już pozytywnie zaopiniowana przez grupę ekspertów i podkreślił, że stało się to dzięki staraniom lokalnych działaczy PiS. Zapowiedział również rychłe podpisanie umów między Urzędem Wojewódzkim i samorządem oraz rozpoczęcie prac projektowych.

-Ta inwestycja jest potrzebna i będzie zrealizowana. Zarząd Dróg Wojewódzki zrobi wszystko, żeby stało się to w odpowiednim tempie i jak najszybciej – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka

Prace projektowe pochłoną 3 mln 800 tysięcy złotych. Szacowany koszt całej inwestycji to 155 mln złotych.

Most „heleński” powstał dzięki rządowi PiS. Sądecczyzna jest ważnym ośrodkiem regionalnym, a to, że dzieli ją rzeka Dunajec stwarza problem w jej rozwoju, szczególnie dzielnic przemysłowych – dodał poseł Mularczyk

Jak zaznaczył, budowa mostu przyniesie wymierne korzyści nie tyko dla mieszkańców i turystów, ale również dla licznych firm transportowych działających na Sądecczyźnie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.